Wózek do biegania dla dwójki dzieci

wózek do biegania

Czy można robić treningi biegowe, mając pod opieką dwójkę małych dzieci? Oczywiście że tak! Możesz ćwiczyć intensywnie i spędzać czas ze swoimi pociechami, transportując je w specjalnej podwójnej biegówce. W sprzedaży pojawiły się wózki do biegania z miejscem dla dwójki pasażerów.

Trening z dzieckiem w wózku do biegania to same korzyści – zarówno dla malucha, jak i dla jego opiekuna. Biegając z dodatkowym obciążeniem, możesz szybciej wzmocnić mięśnie i kondycję. Wózek jest podporą podczas biegu i pchanie go wymusza utrzymanie wyprostowanej sylwetki. Pracują inne partie mięśni niż podczas zwykłego truchtu czy joggingu.

Z wózkiem możesz biegać nie tylko po asfalcie. W sprzedaży dostępne są nowoczesne wózki do biegania z konstrukcją pozwalającą na użytkowanie ich także w trudnym terenie. Możesz zakupić na przykład zaawansowany model z amortyzacją i solidnymi pięciopunktowymi pasami. Maluch będzie zabezpieczony przed wypadnięciem nawet podczas szybkiej jazdy po wertepach – i nie będzie odczuwał wstrząsów.

Wózek do biegania to dobre rozwiązanie dla mam, które chcą szybko wrócić do formy po ciąży. To także świetna alternatywa dla aktywnego taty, który nie chce rezygnować ani z intensywnych regularnych treningów, ani z czasu spędzanego z dzieckiem.

Wózki do biegania dla rodzeństwa

Co jednak, gdy pod opieką mamy aż dwójkę maluchów? Stosunkowo niedawno w ofertach producentów biegówek pojawiły się nowoczesne i zaawansowane technicznie podwójne wózki do biegania. W biegówce dla dwójki pasażerów można przewozić nie tylko bliźnięta. Większość modeli – dzięki stabilnej konstrukcji i dobremu wyważeniu – pozwala na transport dzieci w różnym wieku, nawet jeśli różnica masy ciała jest większa.

Thule Urban Glide 2

Wózek do biegania Thule Ubran Glide 2 to już klasyk wśród biegówek. Jeden z lepszych modeli dostępnych na rynku. Jakiś czas temu Thule rozszerzyło swoją ofertę i w sprzedaży pojawił się model Thule Urban Glide 2 w wersji Double Jet z podwójnym siedzeniem. Oba siedziska są wyposażone w czułe pięciopunktowe pasy oraz są wystarczająco duże, by wygodnie przewozić małych podróżników. Jednocześnie wózek ciągle należy raczej do kompaktowych, jego rozmiary są stosunkowo niewielkie. Jest lekki i zwrotny. Gabaryty dopasowane są do możliwości przeciętnej osoby dorosłej i pozwalają na rozwijanie dużych prędkości podczas biegu, bez nadmiernego zmęczenia.

thule urban glide 2

Thule Urban Glide 2 Double Jet nadaje się do jazdy po mieście i nie tylko. Duże, 16-calowe koła tylne i obrotowe koło przednie sprawiają, możemy manewrować na każdej trasie. Blokada przedniego koła daje możliwość przekształcania wózka w spacerówkę lub biegówkę. Sprawdzi nierówniej trudniejszym terenie. Model wytrzymuje obciążenie do 45 kg.

Powiększenie rodziny to doskonała okazja do tego, by zacząć żyć jeszcze bardziej aktywnie. Nie ma większej przyjemności niż wspólne wycieczki i treningi. Podwójne wózki do biegania pozwalają rodzicom i maluchom przyjemnie spędzać czas we wspólnym gronie oraz dbać o zdrowie i dobre samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *