Spalacze tłuszczu i ich działanie

spalacze tłuszczu

Wśród suplementów dla sportowców istnieje cała kategoria produktów określanych jako spalacze tłuszczu. Czy rzeczywiście magiczna tabletka jest w stanie sprawić, że zaczniemy chudnąć? Czy dzięki dodatkom do posiłków możemy szybciej spalać tkankę tłuszczową? Spalacze tłuszczu są skuteczne, jednak tylko pod pewnymi warunkami. Dowiedz się, jak działają preparaty z tej kategorii oraz jak je stosować.

Najważniejszą kwestią, którą należy sobie uświadomić, sięgając po jakiekolwiek suplementy, w tym również spalacze tłuszczu, jest fakt, iż ich przyjmowanie musi być połączone z treningiem oraz właściwą dietą. Żaden preparat, czy to syntetyczny czy naturalny, nie jest w stanie sprawić, że tłuszcz spali się samoistnie. By doszło do jego redukcji, niezbędna jest aktywność fizyczna, a także obniżenie podaży kalorycznej. Spalacze tłuszczu mogą zaś skutecznie przyspieszać pojawianie się efektów. Warto sięgać po nie w porach okołotreningowych, by pobudzić organizm do spalania. Jak działają suplementy z tej kategorii?

Termogeneza – podstawowy mechanizm działania spalaczy tłuszczu

Spalacze tłuszczu są nazywane termotechnikami, od termogenezy – podstawowej zasady, na której opiera się ich działanie. Mechanizm stymulacji termogenezy powoduje zwiększenie wydatku energetycznego. Popularnie termogenezę określamy jako przyspieszenie metabolizmu.

Za termogenezę odpowiada głównie kofeina/guarana, która działa w połączeniu z innymi składnikami. Podobne działanie wykazuje również między innymi ekstrakt z zielonej herbaty, efedryna, CLA i L-karnityna. Naturalnymi źródłami termogeników są między innymi ostra papryka, pieprz oraz imbir.

Spalacze tłuszczu, popularne suplementy

Dostępne w sprzedaży suplementy wykorzystują działanie termogeników. Do najpopularniejszych należą preparaty oparte przede wszystkim na kofeinie i substancjach dodatkowych. Stymulacja termogenezy dzięki spalaczom tłuszczu może sięgać, według badań, od 8 do 15%, co powinno wpływać na spalenie dodatkowych kilkuset kilokalorii. Spalacze tłuszczu przyjmuje się pod postacią kapsułek do stosowania jeden lub kilka razy dziennie – bądź w formie napojów do samodzielnego przygotowania.

Popularne produkty dostępne w sprzedaży to między innymi Olimp L-CARNITINE 3000 EXTREME SHOT z dawką 3000 mg L-karnityny i witaminą B6 oraz OLIMP Thermo Speed Hardcore w kapsułkach, z ekstraktem z guarany standaryzowanym na 50% kofeiny. Zawarta w składzie kofeina w czystej, bezwodnej, krystalicznej formie jest lepiej przyswajalna i szybciej pokonuje barierę krew-mózg, pobudzając ośrodkowy układ nerwowy i przyspieszając metabolizm.

Spalacze tłuszczu aktywują uwalnianie energii z tkanki tłuszczowej, przyspieszają metabolizm i oraz nasilają lipolizę. Dzięki temu stosowanie ich w połączeniu z treningiem i odpowiednią dietą daje dobre efekty w dążeniu do upragnionej sylwetki.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *