Spakuj się na trening i nie tylko

Niezależnie od tego czy wybierasz się na górską wyprawę, przejażdżkę rowerową czy trening nordic walking, zasada pakowania jest wspólna. Zabierz ze sobą tylko tyle, ile potrzebujesz. Dodatkowe obciążenie nie jest nikomu potrzebne. Jednocześnie warto mieć niezbędne rzeczy zawsze pod ręką. Jak pakować się z głową? To proste! Wystarczy kilka nawyków, które w krótkim czasie sprawią, że będziesz mógł przygotować się do wyjścia w pięć minut.

Pakując się na długą wyprawę górską, jak i na zwykły trening, warto przestrzegać prostej i logicznej zasady, która jednak dość często nam umyka. Rzeczy, które będą potrzebne w ostatniej kolejności, powinny znaleźć się na samym dnie plecaka czy torby. Rzeczy, które są potrzebne często i po które potrzebujemy sięgać szybko – kluczyk do szafki w siłowni, kompas, telefon, portfel – powinny znaleźć się w osobnej kieszeni. Jeśli są to przedmioty ważne lub o dużej wartości, pieniądze, dokumenty, lepiej nie umieszczać ich w zewnętrznej kieszeni plecaka. Lepiej można umieścić je w wewnętrznej przegródce. Doskonałym rozwiązaniem jest też zaopatrzenie się z małą sportową nerkę – szczególnie gdy częściej korzystamy z plecaka niż z torby.

Pakując się do plecaka nie zapominaj też o tym, że ciężkie rzeczy nie powinny znajdować się na górze, szczególnie jeśli pod spodem umieścisz przedmioty, które mogłoby ulec zniszczeniu czy odkształceniu.

Plecaki outdoorowe

Jeśli masz już doświadczenie w wyprawach z plecakiem, z pewnością wiesz, że podczas długich wypraw najlepiej sprawdza się specjalne wyposażenie outdoorowe. Plecak turystyczny powinien posiadać stelaż, tak by ciężar został jak najlepiej rozłożony i aby równomiernie obciążał kręgosłup. Jednocześnie plecak musi być maksymalnie lekki. Sprawdź, z czego wykonany jest stelaż. Ma on zapewniać odpowiednie usztywnienie, ale jednocześnie nie może za wiele ważyć.

Jeśli jesteś zwolennikiem uniwersalnych rozwiązań i tak zwanym „niedzielnym turystą”, być może na twoim wyposażeniu najlepiej sprawdzi się niestandardowy plecak sportowy o mniejszych rozmiarach. Wówczas postaw przede wszystkim na wytrzymałość i pakowność. Wybierz markowe wyposażenie, plecak Burton, 4F lub inny, co do którego będziesz mieć pewność, że wytrzyma dłużej. Plecak powinien być wodoodporny i wykonany z mocnego materiału odpornego na przetarcia. Solidne szwy wytrzymają każde obciążenia.

Burton, plecaki sportowe

Raz poczyniona inwestycja zaprocentuje w przyszłości. Dobry plecak może służyć ci przez parę lat. W ofercie marki Burton znaleźć można uniwersalne plecaki o sportowym charakterze oraz większe plecaki turystyczne. Solidne wykonanie, duża ilość kieszeni i przegródek gwarantują użytkownikom komfort i łatwość pakowania. Producent stawia również na nowoczesny design, dzięki czemu nie tylko wygodnie się spakujesz, ale również będziesz dobrze prezentować się tak na szlaku, jak i w miejskiej dżungli.

Wygodny plecak, sportowa nerka czy torba treningowa? Wybór akcesoriów sportowych i outdoorowych jest tak duży, że bez trudu znajdziesz dla siebie podręczne i funkcjonalne wyposażenie na każdą okazję. Niezależnie od tego, gdzie się wybierasz, pamiętaj, by dopasować ilość bagażu do potrzeb i możliwie ją zminimalizować. Wysiłek to zdrowie, jednak warto wykorzystać energię w możliwie najbardziej przyjemny sposób, korzystny dla kręgosłupa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *