Rękawice zimowe na snowboard

rękawice snowboardowe

Sezon narciarski powoli zmierza ku końcowi, zimowe wyprzedaże właśnie ruszyły. To najlepszy moment, aby zakupić wyposażenie na deskę. Kurtki snowboardowe dobrych marek i bluzy na snowboard są teraz dostępne w lepszych cenach, podobnie jak dodatkowe akcesoria. Być może przyszła pora, by w końcu zakupić porządne rękawice snowboardowe? Jeśli tak, podpowiadamy, jakie wybrać. Które rękawice zimowe najlepiej nadają się do jazdy na desce?

Rękawice zimowe

Dobre rękawice snowboardowe to dopełnienie wyposażenia każdego ridera. Trudno sobie wyobrazić snowboardzistę, który zakupił kurtkę snowboardową z membraną, dobre spodnie, ma w swym wyposażeniu modne i ciepłe bluzy snowboardowe, ale zapomniał o odpowiednich rękawicach. To właśnie rękawice zimowe mają często bezpośredni kontakt ze śniegiem, gdy na przykład podpieramy się na rękach przy upadku i nie tylko. Powinny być zatem odpowiednio ciepłe, szczelne, ale jednocześnie również oddychalne i po prostu wygodne.

Wybierając rękawice zimowe na deskę należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych kwestii. Pierwszą z nich jest grubość rękawic i związana z nią chwytność. Im cieplejsze rękawice, tym będą one grubsze, a co za tym idzie, tym słabszy chwyt będą zapewniać. Najcieplejsze są rękawice zimowe jednopalczaste, które jednak są jednocześnie najmniej precyzyjne i nie gwarantują takiej swobody ruchów jak rękawice pięciopalczaste.

Najlepszą opcją jest zakup dwóch par rękawic, alternatywnie na większe i mniejsze mrozy. Jeśli jednak nie dysponujemy wystarczającym budżetem lub po prostu chcemy kupić tylko jedną parę rękawic, pozostaje nam zdecydować się na kompromis. Warto wówczas wybrać model, który będzie w miarę możliwości zapewniał komfort termiczny i wygodę. Prawdopodobnie będą to średnio grube rękawice pięciopalczaste ze specjalną warstwą antypoślizgową po zewnętrznej stronie od środka dłoni, zapewniającą lepszy chwyt.

Kurtka snowboardowa i spodnie

Dobre rękawice zimowe, w tym również rękawice snowboardowe, powinny być nie tylko ciepłe, ale też jednocześnie przepuszczalne. Dłonie podczas jazdy i przy cieplejszej pogodnie nie powinny się pocić. Ponadto nasze rękawice powinny być oczywiście wodoodporne. Podobnie jak kurtki snowboardowe czy spodnie, również i rękawice są wyposażone w membrany. To właśnie membrana odpowiada za parametry takie jak wodoszczelność i oddychalność. Warto wybrać rękawice z z membraną Gore-Tex – o najwyższych obecnie parametrach stosowanych w odzieży i butach. Wybierając rękawice z Gore-Tex warto zwróć uwagę, czy membrana znajduje się na ich całości, czy też może tylko na jednej stronie, co osłabia efekt.

Dobre rękawice snowboardowe z membraną Gore-Tex to przeważnie koszt od 200 zł w górę, jednak po sezonie można zakupić je w niższych cenach. Jeśli zatem ciągle nie masz rękawic snowboardowych z prawdziwego zdarzenia, teraz jest najlepszy czas, aby zacząć się za nimi rozglądać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *