Jaki kask snowboardowy kupić?

kask snowboard

Kask jest niezwykle ważnym elementem wyposażenia snowboardzisty i narciarza. Do niedawna jego zakładanie nie było specjalnie powszechne. Na szczęście w obecnej chwili mamy coraz większą świadomość tego, jak istotne jest zabezpieczenie głowy przed uderzeniem, a zakładanie kasku na stok jest obowiązkiem. Jaki kask snowboardowy kupić? Na co zwracać uwagę, by wybrać wygodny oraz bezpieczny model?

Uderzenie w głowę może mieć bardzo poważne konsekwencje, z afazją, śpiączką i całkowitą utratą sprawności włącznie. Na szczęście coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę, a kaski snowboardowe i narciarskie stały się powszechnym wyposażeniem na stoku. Kask snowboardowy to absolutny obowiązek w snowparku, gdy wykonujemy ryzykowne tricki – ale nie tylko. Należy bezwzględnie zakładać go, gdy uczymy się jeździć na desce oraz podczas zjazdów na przygotowanych trasach. Nawet jeśli twoje umiejętności są duże, pamiętaj, że nie jesteś na stoku sam. Może się zdarzyć, że dojdzie do zderzenia z inną sobą na desce czy nartach – na przykład nie z twojej winy.

Jaki kask snowboardowy?

Wiesz już, że musisz zakupić kask snowboardowy. Jaki model wybrać? Zwróć uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze musisz zadecydować, czy kupujesz kask z pełną czy niepełną osłoną. Kaski z pełną skorupą są przeznaczone dla zaawansowanych oraz dla wyczynowców. Kaski z niepełną osłoną ¾ mają twardą skorupę jest na głowie, a miękką na uszach. Dolna część jest odpinana i wymienna. Taki kaski są komfortowe i lżejsze. Lepiej sprawdzają się, w słoneczną pogodę i przy wyższych temperaturach. Trzeci rodzaj to kaski ze szczęką wykonane w całości z twardego materiału, z dodatkowym zabezpieczeniem na szczękę. To również modele dla zawodowców i freeriderów. Do standardowej jazdy na przygotowanej trasie z reguły wystarczający jest kask z niepełną skorupą. Do takiego kasku powinieneś dokupić gogle snowboardowe.

 

gogle anon

Gogle Anon

 

 

 

kask anon

Kask Anon

Jakość ma znaczenie

Co jeszcze trzeba mieć na uwadze, kupując kask? Snowboard dobrej marki to nie wszystko. Całe wyposażenie powinno cechować się dobrą jakością, zarówno deska, wiązania, buty, jak również kask czy gogle. Jeśli należysz do zwolenników Burtona, możesz wybrać kask Anon.

Anon jest marką należącą do Burton Snowboards. W sprzedaży dostępne są także gogle Anon.

Jeśli masz już deskę i dobrą odzież, przyszedł czas, by kupić kask. Snowboard to sport dla osób ceniących swobodę, jednak ochrona głowy jest najważniejsza, a nowoczesne modele dostępne w sprzedaży są wysoce komfortowe. Z dobrym kaskiem będziesz mógł pozwolić sobie na więcej w snowparku, na trasie i poza trasą – bez obawy o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *