Jaki snowboard na początek?

snowboard sklep

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze snowboardem, zapewne zastanawiasz się, jaką deskę wybrać. Jeśli podjąłeś już decyzję o zakupie własnego sprzętu, warto dobrze przemyśleć swoją decyzję, aby zakupić snowboard, który będzie dobry do nauki. Od rodzaju deski zależne będzie tempo twojej nauki, a także przyjemność z jazdy przy pierwszych potyczkach na stoku.

Im łatwiejszy start, tym większa szansa powodzenia w przyszłości. Jeśli początki będą w miarę satysfakcjonujące, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że zniechęcisz się do nauki jazdy na desce. Dobór nieodpowiedniego sprzętu może skutkować częstym przewracaniem się i spowolnieniem postępów. Nie warto zatem zaczynać zbyt ambitnie, od deski przeznaczonej do szybkiej jazd. Na taki sprzęt przyjdzie jeszcze pora, na początek zaś wybierz snowboard, który wybacza błędy.

Po czym go rozpoznasz? Deski snowboardowe dzielą się na dwa zasadnicze rodzaje. Istnieją deski miękkie i twarde. Miękki snowboard wybacza błędy i jest lepszy dla początkujących. Deska jest mniej czuła na twoje ruchy, a co za tym idzie, rzadziej się przewracasz, nawet jeśli twojej technice daleko do doskonałości. Twarda deska nadaje się lepiej do szybkiej jazdy na krawędziach. Jest czuła i reaguje na najmniejszy ruch twojego ciała. Co za tym idzie, możesz więcej z niej wyciągnąć, ale tyko pod warunkiem, że twoja technika jest już wystarczająco dobra.

 

Znane marki, Burton i nie tylko

Jaką miękką deskę wybrać? Istnieją trzy rodzaje snowboardów, które można zasadniczo polecić początkującym. Każdy z nich, pod warunkiem że wybierzesz dobry, markowy sprzęt o odpowiednio małej sztywności, dobrze spisze się na przygotowanym stoku. Do wyboru masz deski freestyle, freeride i all mountain. Jeśli chodzi o polecane marki, warto wziąć pod uwagę ofertę Burton, Rossignol, Gnu czy Lib Tech. Pamiętamy oczywiście o odpowiednich wiązaniach. Do deski Burton niezbędne są kompatybilne wiązania Burton.

All mountain to uniwersalne deski snowboardowe dla początkujących i średnio-zaawansowanych. To najbardziej polecany rodzaj desek na start, które posiada w ofercie każdy snowboard sklep. Zaletą jest także ich niższa cena w stosunku do pozostałych snowboardów. Deski all mountain sprawdzą się na przygotowanym stoku, w snow parku, podczas jazdy na krawędziach czy przy skakaniu. Na snowboardzie tego typu postępy są najszybsze i nie ma niepotrzebnych ograniczeń w nauce.

Freestyle to deski do jazdy, skakania, jazdy w halfpipe czy slidów na poręczach. Miękka deska freestyle nadaje się dobrze do nauki.

Freeride to snowboardy przeznaczone do jazdy w puchu. Są węższe w talii i stosunkowo miękkie. Również mogą być dobrą propozycją na start.

Wybierz swój snowboard – sklep Burton

Nawet jeśli masz ambitne plany i chcesz szybko spróbować swoich sił w snow parku czy podczas szybkiej jazdy – do nauki wybierz miękką uniwersalną deskę. Jeśli szukasz markowego snowboardu w dobrej cenie, możesz odwiedzić snowboard sklep – Kosmossklep.pl. W ofercie znajdziesz deski Burton, a także wiązania Burton, akcesoria i odzież snowboardową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *