Izolat WPI i jego rola w kulturystyce

Białko serwatkowe cechuje się doskonałą przyswajalnością. Często sięgają po nie kulturyści, a także sportowcy uprawiający dyscypliny wytrzymałościowe. Wśród białek serwatkowych wyróżniamy trzy podstawowe formy: koncentraty, hydrolizaty oraz izolaty. Po izolat WPI warto sięgnąć przede wszystkim wtedy, gdy zależy nam na szybszym spalaniu tkanki tłuszczowej – ale nie tylko. Owa forma białka wspiera również proces rozbudowy masy mięśniowej. Jakie są zalety izolatów białka serwatkowego?

Izolat WPI, w porównaniu z koncentratem WPC, cechuje się przede wszystkim większą czystością i szybszą przyswajalnością. Jest to forma białka o mniejszej zawartości niepożądanych składników takich jak cukry czy węglowodany. Z tego powodu po izolat warto sięgnąć przede wszystkim na redukcji, czyli wtedy, gdy szczególnie zależy nam na szybszym spaleniu tkanki tłuszczowej. Czysta forma białka pozwoli wzmacniać mięśnie i pozbywać się jednocześnie zbędnych kilogramów, które nie pochodzą od masy mięśniowej.

Jak stosuje się izolat WPI

Izolat WPI cechuje się bardzo szybką wchłanialnością. Dzięki temu skutecznie blokuje procesy katabolizmu. Jest skutecznym anabolikiem oraz przyspiesza regenerację. Po izolaty warto sięgać bezpośrednio w porach okołotreningowych, a także rano. Białko najlepiej przyjąć na godzinę przed treningiem oraz zaraz po jego zakończeniu. W sprzedaży dostępne są preparaty w wygodnej formie proszku do rozpuszczania w wodzie lub mleku, w wielu różnych smakach do wyboru. Izolaty są kompromisem cenowym pomiędzy koncentratami a hydrolizatami białka serwatkowego (hydrolizat ma w składzie najwięcej białka i najszybciej się wchłania, jednak preparaty tego rodzaju są droższe, trudniej dostępne i mają najgorsze walory smakowe spośród dostępnych trzech form białka serwatkowego).

Białko serwatkowe jest naturalnym i skutecznym suplementem budującym masę mięśniową. Po izolat WPI warto sięgnąć w poszukiwaniu dobrego stosunku jakości do ceny. Szybko przyswajalna forma białka o dobrych właściwościach biologicznych pozwala skutecznie przyspieszyć rezultaty treningów i osiągnąć lepszy przyrost masy mięśniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *