Idziemy na lodowisko

jakie łyżwy wybrać

Aktualna aura nie sprzyja niektórym aktywnościom. W związku z tym warto poszukać okolicznego lodowiska. Zwykle zima jest jedyną porą, kiedy można spróbować swoich sił na tafli. Jazda na łyżwach wpływa nie tylko na poprawianie kondycji i sylwetki. Jej zaletą jest też poprawianie naszej równowagi. Jak widzisz – same plusy. Jeśli jeszcze nie jeździłaś (w tym roku, albo wcale), to właśnie nadszedł idealny moment.

Kupione czy wypożyczone?

Jeśli to będzie twój pierwszy raz, to nie musisz od razu kupować łyżew. Prawdopodobnie będziesz mogła je wypożyczyć na miejscu. Minusem wypożyczania jest na pewno to, że czasem trzeba czekać na konkretny rodzaj i rozmiar. Niemniej tym razem nie ma co szaleć. Wypożyczając wydasz kilka złotych, a używanych już do sklepu nie zwrócisz, jeśli nie będą miały żadnej wady.

Jaki rodzaj wybrać?

Najpierw chyba warto wspomnieć o rodzajach łyżew w ogóle. Dostępne są trzy – łyżwy figurowe, hokejowe i panczeny. Te ostatnie możesz sobie póki co odpuścić, bo przeznaczone są do szybkiej jazdy i korzystają z nich głównie zawodowcy.

Pozostają łyżwy hokejowe i figurowe. Wybór w tym przypadku nie jest łatwy. Jedna i druga kategoria mają swoje wady i zalety.

Łyżwy hokejowe mają krótsze i cieńsze płozy. Możesz jeździć na nich szybciej i bardziej agresywnie. Łyżwy figurowe oceniane są jako bardziej stabilne, przez co lepsze dla początkujących. Jednak myślę, że nie ma sensu tak wyrokować. Skoro to pierwszy raz i masz możliwość trochę dłuższego pobytu na lodzie, to zdecyduj się na przetestowanie obu rodzajów. Pod żadnym pozorem nie daj sobie wmówić, że jeśli kobieta, to tylko figurówki.

Następnym razem już będziesz wiedziała, w których łyżwach jeździ ci się lepiej. Jeśli jednak dłuższe testy to dla ciebie zbyt wiele, rozbij to na dwa razy.

Jeśli ci się spodoba i stwierdzisz, że jazda na łyżwach to coś, co chcesz robić częściej, możesz zdecydować się na zakup własnych łyżew. Weź pod uwagę cechy, które odpowiadały ci w wypożyczonych i pamiętaj, żeby brać pod uwagę technologię tworzenia – niektóre łyżwy (szczególnie skórzane) z czasem dopasowują się do stopy. Ale o szczegóły zapytaj sprzedawcę.

łyżwy dla początkującychJak się ubrać na lodowisko?

Najlepiej tak, żeby było ci ciepło. Jednak warto wziąć pod uwagę to, że podczas jazdy będziesz się ruszać, więc zakładanie kilku warstw ubrań, które krępują ruchy, nie jest zbyt dobrym pomysłem. Za to możesz rozważyć założenie termoaktywnych ubrań, które pomogą ci utrzymać odpowiednią temperaturę ciała.

Kiedy już skończysz pierwsze spotkanie z łyżwami, nie zapomnij o kubku gorącej kawy lub czekolady:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *