Beta alanina – skutecznie popraw wydolność swojego organizmu

alanina

Kto z nas nie chciałby poprawić wydolności swojego organizmu? Każda osoba uprawiająca sport zawodowo lub często (ale amatorsko) wie, że w pewnym momencie oprócz odpowiedniej diety i treningów, niezbędnym elementem naszego dnia stają się przeróżne odżywki, suplementy oraz wspomagacze.

Beta alanina jest składnikiem wielu suplementów diety, które są w głównej mierze przeznaczone dla osób regularnie trenujących (jest to środek popularny w środowisku sportowców, w tym kulturystów, kolarzy, biegaczy czy triatlonistów). Głównym celem jej spożywania jest szybsze zwiększenie masy mięśniowej. Ale czy jest to jedyne działanie? Sprawdź!

alanina

Słowem wstępu – czym jest beta alanina?

Czy wiesz co wpływa na całokształt wydolności naszego organizmu? Zdolność wysiłkowa (tzw. kondycja) jest określana poprzez parametry takie jak siła oraz wytrzymałość. To właśnie te dwie konkretne wartości mają wpływ na to, czy dana osoba posiada dobrą kondycję, czy jedynie przeciętną lub słabą. Odżywki na rzeźbę, masę, wzmacniające czy inne suplementy diety przychodzą nam wtedy z pomocą.

Beta alanina

Beta alanina jest suplementem, który pomaga zwiększać dotychczasowe wyniki w sporcie. W dużym skrócie jest to organiczny związek chemiczny, którego możemy zaliczyć do aminokwasów. Poza tym, beta alanina jest inicjatorem niezwykle ważnej substancji- karnozyny.

Karnozyna jest podstawowym budulcem tkanki mięśniowej oraz odpowiada za utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej w naszym organizmie. Dzięki temu, po intensywnym wysiłku jesteśmy w stanie zatrzymać powstawanie kwasu mlekowego, czyli po prostu tzw. zakwasów. Jeśli zachowujemy tę równowagę, tym samym sprzyjamy regeneracji naszych mięśni oraz niwelujemy uczucie zmęczenia po treningu.

alanina dawkowanie

Działanie beta alaniny

Beta alanina jest ważnym składnikiem wielu suplementów diety, odżywek treningowych oraz tzw. stacków kreatynowych. Jak działają produkty tego typu? Przede wszystkim pozwalają na zwiększenie stężenia wcześniej wspomnianej wcześniej karnozyny.

Beta alaninę uznaje się ze środek potrenignowy, który w głównej mierze ma za zadanie zahamować niekorzystne dla naszego organizmu reakcje kataboliczne. Poza tym zapewnia on dobre warunki do pracy naszych mięśni, powoduje ich znacznie lepsze odżywianie oraz wspomaga zwiększyć ich wytrzymałość podczas wysiłku fizycznego. Warto pamiętać o tym, że najlepsze rezultaty osiągniemy wyłącznie podczas długotrwałego stosowania beta alaniny.

alanina 6pak

Olimp, IHS, 6PAK, USN – odżywki jakich szukasz

Szukając odpowiednich odżywek w tym beta alaniny, zachęcam do odwiedzenia sklepu supleexpres.pl.

W jego asortymencie możemy znaleźć świetne preparaty, znanych i sprawdzonych marek takich jak: Olimp, 6Pak, IHS, USN. Odżywki cechują się najwyższą jakością i świetnym działaniem. Zachęcam do przeczytania szczegółowych opisów, a w szczególności sposobu dawkowania. Pamiętaj, że jeśli nigdy nie brałeś/aś środków tego typu, przed tym warto jest się skonsultować z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *