Akcesoria rowerowe nie zawsze potrzebne

akcesoria rowerowe

Coraz dłuższy dzień zachęca do wyjścia z domu, a i pogoda w tym roku sprzyja treningom outdoorowym. Nawet dla osób, które korzystają z uroków wolnych weekendów ciekawą alternatywą jest aktywny wypoczynek zdecydowanie na dwóch kółkach.

Jak przy okazji każdej aktywności fizycznej zwłaszcza kiedy do jej uprawiania wykorzystujemy dodatkowy sprzęt pamiętać należy o tym, aby stale lub chociaż dwa razy w sezonie sprawdzić jego stan techniczny, a także zaopatrzyć się w ciekawe akcesoria, które nie tylko pozwalają na osiąganie lepszych wyników jeśli zależy nam nam progressie treningowym, ale także niejednokrotnie podniosą poziom bezpieczeństwa czy samego komfortu podczas ćwiczeń.

Akcesoria rowerowe- must have czy zbędny wydatek?

Wśród miłośników dwóch kółek zauważalne są trzy tendencje- tych, którzy lubią otaczać się dodatkowym wyposażeniem, którego umówmy się- najczęściej w trakcie normalnej codziennej jazdy nie wykorzystują, tych, którzy wyposażają się jedynie w te elementy, które na drodze doświadczenia uznali za najpotrzebniejsze, oraz tą grupę, która rower traktuje nadal jako ciekawą formę aktywności tu i teraz, ciesząc się z pokonywanych kilometrów bez dodatkowych rzeczy, oczywiście do złapania pierwszej gumy w odległości 20km od domu.

W dzisiejszym artykule doradzimy, które akcesoria rowerowe są zupełną podstawą podstawą i powinieneś mieć je przy sobie planując trasę weekendową, a które stanowią ciekawy bajer dla miłośników gadżetów.

Mocno subiektywnie zaczynamy od kasków.

Na szczęście dla wielu amatorów rowerowych wycieczek jak i codziennego wykorzystywania roweru jako formy transportu kask nie jest już akcesorium dodatkowym i zbędnym a podstawą gwarantującą bezpieczeństwo na drodze lub chociaż jego poczucie.

Nie ma co do tego wątpliwości, wygodny kask, wykonany z dobrego materiału, pochodzący z katalogu marki, która sama w sobie stanowi gwarancję jakości to podstawa. Obecnie wybierać możemy pomiędzy kaskami dedykowanymi- przeznaczonymi do uprawiania konkretnych dyscyplin lub odwołujących się w swojej klasyfikacji do stylów jazdy. Każdy z nich dopasowany jest nie tylko pod względem aerodynamiki, ale także funkcjonalności- większa gęstość gąbek lub materiału odlewu skorupek czy pod względem liczby wywietrzników.

Obiektywnie przechodzimy do oświetlenia

Oświetlenie podobnie jak kaski to także podstawowy element wyposażenia, nie tylko z uwagi na bezpieczeństwo i komfort, ale… prawo. Pamiętać należy o tym, że oświetlenie stanowi wymagany element wyposażenia jednośladu, a to z jaką mocą światło będzie emitowane w dużej mierze zależy od nas. Nie zmienia to jednak faktu, że im lepsza i skuteczniejsza lampa tym większa widoczność na drodze oraz bezpieczeństwo nie tylko względem innych uczestników ruchu drogowego, ale także podczas pokonywania tras po zmroku. Chyba nie trzeba nikomu przypominać jak nieprzyjemne bywa nagłe przejechanie przez wyrwę w asfalcie, której wcześniej nie zauważyliśmy.

Na koniec akcesoria przydatne…

Zdecydowanie jednym z nich są liczniki rowerowe. Nie są to elementy wymagane, podstawowe, zwłaszcza w przypadku aplikacji mobilnych, które przy udziale łącza i geolokalizacji doskonale monitorują naszą trasę, jednak jeśli zależy nam na szerszym rozwiązaniu liczniki rowerowe pozwalają nie tylko na liczenie przemierzonej trasy oraz prędkość, ale także tętno, kadencję, poziom spalania kalorii i wiele innych rzeczy, które pozwalają na stały i co najważniejsze- momentalny punkt odniesienia dla kolarza i możliwość regulacji podczas treningu.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *